Potpisan Protokol o jedinstvenoj tarifi za “muzički dinar”

Bez autora
Sep 06 2012

Predstavnici Privredne komore Srbije (PKS) i kolektivnih organizacija za zaštitu autorskih i srodnih prava potpisali su danas Protokol o primeni jedinstvene tarife za “muzički dinar”. Protokol su potpisali predstavnici Organizacije proizvođača fonograma Srbije (OFPS), Prava interpretatora (PI) i Organizacije muzičkih autora Srbije (SOKOJ). Protokolom se rešava pitanje prethodnih obaveza proizvođača i uvoznika po osnovu posebne naknade koje nisu zastarele - oprašta se obaveza iz 2009. i 2010. godine, a obaveza iz 2011. se plaća sa značajnim popustom u odnosu na tada važeću tarifu. Za prazne nosače zvuka i slike, obaveza iznosi tri posto od njihove vrednosti, a za tehničke uređaje u visini 0,50 posto vrednosti. Plaćanje obaveza u toku 2012. godine je sa značajnim popustom u odnosu na važeću tarifu - za prazne nosače zvuka i slike u visini tri odsto vrednosti, a za tehničke uređaje u visini 1,06 posto vrednosti. Protokolom se takođe definiše šta se smatra digitalnim audio uređajem.

Potpisan Protokol o jedinstvenoj tarifi za “muzički dinar”Predstavnici Privredne komore Srbije (PKS) i kolektivnih organizacija za zaštitu autorskih i srodnih prava potpisali su danas Protokol o primeni jedinstvene tarife za “muzički dinar”.

Protokol su potpisali predstavnici Organizacije proizvođača fonograma Srbije (OFPS), Prava interpretatora (PI) i Organizacije muzičkih autora Srbije (SOKOJ).

Protokolom se rešava pitanje prethodnih obaveza proizvođača i uvoznika po osnovu posebne naknade koje nisu zastarele - oprašta se obaveza iz 2009. i 2010. godine, a obaveza iz 2011. se plaća sa značajnim popustom u odnosu na tada važeću tarifu.

U saopštenju PKS se navodi da za prazne nosače zvuka i slike, obaveza iznosi tri posto od njihove vrednosti, a za tehničke uređaje u visini 0,50 posto vrednosti.

Plaćanje obaveza u toku 2012. godine je sa značajnim popustom u odnosu na važeću tarifu - za prazne nosače zvuka i slike u visini tri odsto vrednosti, a za tehničke uređaje u visini 1,06 posto vrednosti.

Protokolom se takođe definiše šta se smatra digitalnim audio uređajem.

Sudski sporovi koje su organizacije pokrenule protiv obveznika plaćanja posebne naknade biće okončani poravnanjem.

Rešava se problem PDV-a koje su organizacije platile za račune izdate na ime posebne naknade, a novac na ime posebne naknade dobijaju autori.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik